Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

iq8mx9eiw4.jpg
zdroj: Ministerstvo dopravy, 16. 04. 2014

Ještě nemáte řidičák? Rychle si jej dodělejte, nebo ho budete mít dočasný!

Vypadá, že ministerstvo dopravy již brzy předloží návrh nového zákona. zaměří se především na "novořidiče"! Kdo si udělá řidičák, dostane ho pouze na zkoušku na dva roky.


Hodně problémů na silnici dělají totiž nejmladší řidiči. Mladí kluci, machrují a přeceňují své síly a zkušenosti. Pak se každý víkend dozvídáme, jak neumřeli mladí puberťáci, kteří jeli z nějaké párty. Ale ani mladé slečny prý na tom nejsou nejlépe. Ty mají problém zase s tím, že za volantem velmi často zapomínají na to, že nemají volat, že mají dát přednost zprava apod. Policisté znají spousty takových dívek, které se nerozhlédly na křižovatce a srazily třeba projíždějící motocykl či cyklistu.


Právě k tomu by měl nový zákon zabránit. Má zvýšit tlak na řidiče-nováčky, a to tak, že by jim byl vydán řidičák jen na dvouletou zkoušku. Navíc by jim byl snížen limit pro odebrání řidičského průkazu na osm bodů (normálně je dvanáct).


Navrhovaný zákon o autoškolách má navíc vyřešit problémy s udělováním řidičských průkazů bez řádného proškolení, bez testů apod. Zvýšit by se měla kvalita výuky, počet vyučovacích hodin, což ovšem patrně povede opět ke zvýšení ceny.


Pokud tedy nemáte a chcete řidičský průkaz, neváhejte! Odhadem máte poslední rok až dva na to, abyste si ho udělali za současných podmínek a cen.

Autor: Redakce
Komentáře: