Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

mw81s21myz.jpg
zdroj: Facebook.com/tvnoviny.sk, 11. 04. 2014

Facebook ruší chat!

Facebook chce donutit lidi se smartphony používat aplikaci Messenger. Chat v hlavní aplikaci proto sociální síť Facebook.com plánuje vypnout.


Společnost již začala posílat upozornění evropským uživatelům. Pokud si i nadále budou chtít dopisovat se známými, musí si do mobilu stáhnout aplikaci Messenger. Týká se to zejména uživatele smartphonů s operačním systémem iOS a většiny Android mobilů.


Výjimkou budou ze začátku Android s velmi malým úložným prostorem, Windows telefony a tablety. S těmito zařízeními budou moci lidé i nadále chatovat přímo v aplikaci Facebook.


Messenger i hlavní aplikace fungují na dvojici nejpopulárnějších operačních systémech odlišně. Předpokládá se proto, že i změny na obou platformách budou mírně rozličné.


iOS je například specifický tím, že již dnes přepíná uživatele z jedné aplikace do druhé jediným klikem. V Android jsou zas všudypřítomné "chatovací hlavy". Představitelé sociální sítě již potvrdili, že z operačního systému iOS "hlavy" úplně zmizí, protože se nacházely pouze uvnitř hlavní aplikace. Androiďáci, kteří si "hlavy" oblíbili, se obávat nemusí, v jejich mobilech zůstanou.

Autor: Redakce
Komentáře: