Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

aov2qkf0cx.jpg
zdroj: archiv Veroniky Fojtíkové, 22. 02. 2017

Třináctiletá Veronika po úrazu na lyžích ochrnula! Nyní má šanci postavit se znovu na nohy!

Třináctiletá Veronika Fojtíková si začala plnit svůj sen, když díky svému talentu zahájila kariéru závodní lyžařky. V listopadu 2015 odjela do Rakouska na závody, ze kterých již se bohužel nevrátila po svých. Veronika při posledním sjezdu z kopce, v důsledku nečekaného zhoršení počasí, nezvládla koordinaci na lyžích a narazila do dřevěného sloupku na okraji sjezdovky. Při pádu si vážně poranila páteř, plíci a zlomila ruku.

Přímo ze svahu byla letecky transportována do nemocnice v rakouském Linci, kde dívce bohužel nemohli pomoci z důvodů nezařízenosti nemocnice na tak vážný dětský úraz. Proto byla letecky transportována na specializovanou kliniku v Klagenfurtu, kde proběhla čtyřhodinová operace páteře a zlomené ruky. Ještě v den nehody rodiče odcestovali za Veronikou do Klagenfurtu, kde jim lékaři v 5 hodin ráno sdělili, že jde o velmi těžký úraz páteře s poraněním míchy a že s největší pravděpodobností už dívka nebude chodit.

Po probuzení z umělého spánku byla, dle rodičů, usměvavá jako vždy a nenechávala na sobě znát sebemenší sebelítost. Asi po třech dnech se Veronika dozvěděla od psycholožky, že její mícha byla poraněna velmi vážně a bude muset být na vozíčku. Překvapivě tuto zprávu přijala pozitivně a všem tak ukázala, jak moc je statečná a silná!

Mladá dívka je odhodlaná postavit se opět na nohy! Pravidelně 2x denně rehabilituje a svými pokroky překvapuje celé své okolí. Maminka s tatínkem od úrazu neustále hledají možnosti léčby a sbírají zkušenosti lidí, kteří mají podobný osud jako oni. Tyto rodiny kontaktovali a svitla jim naděje, že je možnost léčby kmenovými buňkami. Z rozhovoru s nimi usoudili, že je to pro Veroniku velká šance a mají tak dvě možnosti. První je, že se s momentální situací všichni, včetně Veroniky, smíří a ta druhá, že něco udělají. Vybrali si tu druhou!

Léčba kmenovými buňkami je však velmi nákladná a žádná pojišťovna ji neproplácí. Rodiče i Veronika si uvědomují, že jim nikdo nezaručí, že se to podaří, protože každý pacient je individuální a záleží na mnoha okolnostech, nicméně mladá dívka je neobyčejně silná, odvážná a léčbu hodlá podstoupit! Přispět na léčbu Veroniky můžete i vy a to na transparentní účet - 2501158446/2010.
Email: fojtikovakarin@seznam.cz
Webové stránky, kde naleznete také kontakty na rodiče Veroniky: www.veronika-fojtikova.webnode.cz
Autor: Redakce
Komentáře: