Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

w2ixjhd3ei.jpg
zdroj: Reprofoto TV Nova, 28. 11. 2016

VIDEO: Po předání Slavíků se strhla na internetu mela! Může za to opět oceněný Ortel!

Tak, jako každý rok, i letos se konalo prestižní udělení hudebních cen populární hudby Český Slavík Mattoni. Jako každý rok, i letos je toto téma na internetu hojně diskutováno. Před několika lety Češi diskutovali, zda si opět toto "ptačí" ocenění zasloužil český zpěvák Karel Gott, tentokrát se však diskutuje již o podruhé oceněné kontroverzní kapele Ortel, která rozděluje českou společnost na dva tábory!


Minulý rok kapela Ortel obsadila v kategorii "Skupina roku" stříbrnou příčku a její frontman, který v minulosti vystupoval v neonacistické kapele Conflict 88, byl oceněn bronzovým Slavíkem. Již vloni bylo hojně diskutováno, zda kapela Ortel do této ankety patří, či nikoliv.


Letos tomu však není jinak! Kapela Ortel se opět umístila na hlavních příčkách ankety Český Slavík Mattoni 2016. V kategorii "Skupina roku" se umístila na druhém místě za skupinou Kabát a před Chinaski. Že se česká společnost začíná fašizovat, lze vidět také na tom, že se v kategorii "Zpěvák roku" umístil rovněž na druhém místě zakladatel této kontroverzní kapely Tomáš Ortel, který za sebou nechal Michala Davida. První příčku obsadil, jak již bývá zvykem, Karel Gott, který si však ze zdravotních důvodů pro ocenění nepřišel - poslal za sebe svou desetiletou dceru Charlotte Ellu Gottovou.
Ocenění Ortela pobouřilo několik přítomných natolik, že odcházeli na protest ze sálu hudebního divadla Karlín, kde se letošní ročník odehrával. Mezi odcházejícími byl také Radek Banga, frontman skupiny Gipsy.cz, který se následně k tomu vyjádřil na svém facebookovém profilu:


"Velmi..velmi rozhořčeně jsem včera na protest opustil sál Karlínského divadla. Ano, je to pravda, při předávání cen Český slavík jsme se s mou manželkou zvedli, začali jsme pískat a nakonec na protest proti Ortelu odešli ze sálu. Jen malá hrstka odvážných se ozvala, můj respekt mají Filip Šmíd, Iva Pazderková, Jan Tuna a také Petr Štolba, který je známější pod pseudonymem „Pekař“. My všichni jsme dali najevo svůj nesouhlas. Možná by bylo ale dobré pochopit, proč jsme odešli a s čím jsme nesouhlasili," napsal Banga.


"Nejprve bych začal asi tím, co nebo kdo je skupina Ortel a čím se proslavila. Víte podle této skupiny by totiž naše zem byla lepší bez všech těch Vietnamců, černochů, Romů,Židů, ale hlavně.. muslimských uprchlíků. Samozřejmě. Problémem všech lidí, jenž hlásí nenávist je ale nenávist sama. Tu není možné ničím uspokojit. Takže až bychom to odnesli my, přišli byste na řadu i vy. Intelektuálové, gayové, tlustí, postižení, vozíčkáři, vzdělanci, kavárníci a tak dále a tak dále. 


A nakonec by se tito poslové nenávisti pozabíjeli navzájem. Před nějakým časem tu byl někdo, kdo hlásal stejné věci– jmenoval se Heinrich Himmler, říský vůdce nacistického Německa, vůdce Schutzstaffel (ochranného oddílu Adolfa Hitlera) známějšího pod zkratkou SS. Jeden z jejich hlavních symbolů byly tzv. „umrlčí lebky“. Tento symbol znají spíše pamětníci, stejně jako nacistický kříž, což jednotky SS nosili na uniformách, čepicích nebo prstenech. Takže proč jsem se šíleně rozčílil? Proč jsem se zvedl a pískal? Proč jsem se rozhodl na protest opustit sál Karlínského divadla v přímém přenosu?


Protože skupina Ortel přišla na podium a na košilích měli tyto lebky. Na tom podiu stáli především proto, že jej podpořili „obyčejní lidé,“ kteří mají tu drzost ještě tvrdit, že jejich Ortel není rasistický a v žádném případě nepodporuje nacismus. A pak si přijde Ortel s umrlčími lebkami na košilích a dá celému národu tímto symbolem najevo, jakým směrem smýšlí. Jsem zarmoucen faktem, že tomuto zjevnému propagování nacismu nejen přihlížel celý sál, ale většina dokonce tleskala. Proč? Vaši dědové byli možná v odboji, mnozí za to zaplatili životem, i můj děda byl v koncentráku a v něm také zahynuli tři jeho bratři, všichni byli v odboji, stejně jako praděda mé manželky," pokračuje.


"ZAPOMNĚLI JSTE HISTORII??! Jak je možné, že evidentní projev nacismu byl nejen tolerován, ale on byl naprosto přehlídnut? Kde jsou teď idnes.cz, novinky.cz, všechny cz? Ortel si s celým českým národem vytřel zadek. A já tam stojím, pískám a jsem svědkem toho, jak 99% sálu tleská. Ptám se mých kolegů, zpěváků, moderátorů, herců, sportovců – ČEMU JSTE TLESKALI? Já vám řeknu čemu – TLESKALI JSTE NACISTŮM. Doufám, že se vám bude spát úplně stejně, jako včera. Pánové a dámy, mlčeli jste. A mlčení je tichý souhlas. Rozhodli jste se špatně, tak jako mnozí v roce 1938. A všichni víme, jak to dopadlo. Na to bychom neměli zapomenout, protože historie nám ukazuje, kam až může nenávist zajít. A kdyby tam včera seděl váš děda, on by vám rád vysvětlil, co mají ti pánové na košilích. Babička by vám řekla, kdo byl Himmler, Heydrich.. i tito pánové byli tenkrát slavní, stejně jako Gestapo, SS.. Neznáte je? Možná je čas si o nich něco přečíst," ukončil své rozhořčené vyjádření Radek Banga, pod jehož vyjádřením se rozjela velmi vášnivá diskuze, především fašounů.


V kategorii "Zpěvačka roku" se na prvním místě umístila Lucie Bílá, následujíc Lucii Vondráčkovou a na třetí příčce Ewa Farná, která letos slaví 10 let na hudební scéně! Kategorii "Slavíci bez hranic" ovládla slovenská skupina No Name a objevem roku se stal pedagog a oblíbený zpěvák Pekař. 


Přímý přenos udílení hudebních cen Český Slavík Mattoni 2016, který moderoval Ondřej Sokol, a kde exkluzivně vystoupila také Marika Gombitová s Mekym Žbirkou, v průměru sledovalo přes 1,25 milionu lidí.Autor: Redakce
Komentáře: