Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

fitpff4wj1.jpg
zdroj: Twitter, 22. 11. 2016

Poprvé v historii internetu nefunguje Google či YouTube!

Na to, že již párkrát nefungovala sociální síť Facebooku, jsme si zvykli. Nicméně právě se odehrává historický moment internetu - od úterních cca. 19:30 nefunguje v celé České republice největší světový vyhledávač Google, Gmail ani přidružené servery jako například YouTube!


Na českém Facebooku vypukla panika, podpořena různými vtipálky:


"Nepřepojili nás už na Východ a není tohle ta čínská verze Googlu a Youtubu," myslí si pan Písnička.


"Je to u více poskytovatelů. Možná Trump odstřihl Evropu," zamýšlí se nad možným důvodem výpadku pan Zverko.


"Ta chvíle, když si přes Google chcete vygooglovat, proč nejde Google...," vtipkuje moderátor internetové televize Stream Luděk Staněk.


"Spadnul Google. Do pár minut očekávám občanský bouře. Radši si na iPhony nasaďte bajonet," neodpustil si vtipkovat ani mladý politik Dominik Feri.


"Padá Google - něco si přej," napsal pan Dubina.


Ve 20:15 informovala společnost Wedos na svém Facebooku, že všichni uživatelé internetu začali vyhledávat informace na českém vyhledávači Seznam.cz, který začal podle Wedosu nejspíš pod náporem uživatelů rovněž vypadávat. 
„Výpadek Googlu je s největší pravděpodobností způsobený chybou v konfiguraci sítě na straně Googlu. Z toho, co je zatím známo, si myslím, že to poběží v řádu desítek minut možná několika hodin,“ popsal Zpravodajskému webu Českého rozhlasu Zdeněk Cendra, ředitel firmy Peering.cz, která propojuje část českého internetu. 


Společnost Google o rozsáhlém výpadku ví a ačkoliv prozatím nezná příčinu, na problému pracuje. 


Podle serveru downdetector.com mohou za výpadek s největší pravděpodobností problémy s DNS servery. Ty standardně překládají webové adresy na číselné adresy fyzických počítačů (IP adresy). Pokud mají lidé své routery nastavené na IP adresy Googlu (8.8.8.8 a 8.8.4.4), je více než pravděpodobné, že jim nebude fungovat připojení k internetu vůbec, uvedl web novinky.cz

Autor: Redakce
Komentáře: