Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

bj35pp414q.jpg
zdroj: Reuters, 15. 07. 2016

Ve Francii vjel náklaďák do davu lidí! Více než 75 lidí mrtvých, nejméně sto zraněných

Ve čtvrtek ve večerních hodinách vjel řidič s nákladním vozidlem ve francouzském městě Nice do davu lidí. Zavraždil více než 75 lidí a nejméně sto jich je zraněných, z toho 16 velmi těžce a 30 jich je ve stabilizovaném stavu! Hrozivá událost se stala necelých osm měsíců po hrozivém pařížském masakru, organizovaného teroristickou organizací "Islámský stát", při kterém zemřelo 130 lidí.


Vrcholily oslavy francouzského státního svátku, Dne pádu Bastily, při kterém si Francouzi připomínají symbolické dobytí pevnostní věznice v Paříži a pádu absolutistické monarchie v roce 1789. Když lidé ve francouzském městě Nice sledovali na Anglické promenádě v centru města ohňostroj, řítil se na ně kamion! Po dráze dlouhé dva kilometry nechal za sebou přes 70 mrtvých lidí a nejméně sto jich je zraněných, z toho 47 ve velmi těžkém stavu. 


Policisté řidiče, který měl plný kamion zbraní a granátů, během útoku zastřelili. Jednalo se o 31letého Francouze pocházejícího z Tuniska.
„Už jsme se chystali jít domů, když jsme viděli, jak lidé běží na pláž a křičí: ‚Střílí se tam, utíkejte!‘ Tak jsme běželi taky, i když jsme pořádně nevěděli proč. Byla tam obrovská panika, všichni utíkali. Snažili jsme se dostat do hotelu, ale ten se mezitím zavřel, tak jsme pokračovali dál do Starého Nice. Tam nás schoval člověk v něčem jako půjčovně kol, dal nám napít a řekl, co se děje. Bylo nás tam asi 150, zůstali jsme tam hodinu a půl,“ řekla francouzskému deníku Le Monde Melina, která v blízkosti slavila s přáteli své narozeniny.
„Jménem amerického lidu nejsilnějšími výrazy odsuzuji to, co vypadá jako děsivý teroristický útok v Nice, který zabil a zranil desítky nevinných civilistů,“ vyjádřil se dle Reuters americký prezident Barack Obama.
Ačkoliv stoupenci Islámského státu útok na sociálních sítích oslavují, k samotnému útoku se doposud zatím nikdo nepřihlásil. Bezpečnostní expert Afzal Ashraf však řekl televizi Sky News, že by se dle něj mohlo jednat o teroristický útok řízen Islámským státem.Autor: Redakce
Komentáře: