Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

j6deiwqfgb.jpg
zdroj: FOTO: Lucie Kout, 12. 07. 2016

Dvanáct baculek se popere o prestižní titul Miss Prima křivky!

V České republice máme hned několik soutěží krásy. Mezi nejznámější patří Česká Miss, kde mezi sebou soupeří téměř vychrtlé holky. Méně známějšími, ale přesto prestižními jsou například pánské soutěže krásy jako Muž roku či Gay roku. Na ženy tzv. "krev a mlíko" se v tuzemsku dlouho zapomínalo, změnila to však Markéta Zámyslická a Roman Fareq, kteří v roce 2013 spolu s Ninou Mlynarczykovou založili soutěž Miss Full Of Beauty. O rok později soutěž díky partnerství s TV Prima Love přejmenovali na Miss Prima křivky, jejíž organizace se ujala módní agentura Zámyslické a Farequeho CZ Plus Size Models. 


"Prima křivky jsou nejen oslavou ženského těla a jeho tvarů, ale především oslavou zdraví a to jak fyzického, tak duševního. Každá žena může být krásná a je krásná, má-li ráda své tělo," vysvětluje vizi soutěže Markéta Zámyslická. 


"Dnešní média nás denně bombardují "zlepšováky", díky kterým ženy mají rychle zhubnout a být konečně spokojené. Mladé dívky a dokonce nejen ony pak nabudou dojmu, že pouze jako hubené mohou být pro své okolí zajímavé a atraktivní. Jak končí toto zkreslené vnímání reality již víme. Mentální anorexie a bulimie už nejsou slova, která bychom si museli hledat ve slovnících. Stala se součástí našeho běžného života. Kam až může zajít tato posedlost ultraštíhlostí již také víme..," dodává.


A jak vůbec taková soutěž krásy probíhá a co hodnotí porota? 

Výběr finalistek do závěrečné dvanáctky probíhá formou castingů. Semifinále pak probíhá za účasti VIP hostů v porotě. Do soutěže MISS Prima křivky se mohou přihlásit dívky a ženy s minimální konfekční velikostí 42, po dosažení 18 let. Pokud soutěžící postoupí do finálové dvanáctky, čeká jí několik náročných soustředění - 4 víkendové a jedno generální, týdenní. Minimální výška 175 cm není podmínkou. Porota hodnotí celkový dojem. Charisma, osobitost, ladnost, talenty, chůzi, půvab, i komunikační schopnosti.


Grandfinále letošního čtvrtého ročníku soutěže "Miss Prima křivky 2016" se uskuteční 20. září v pražském divadle Broadway. Vzhledem k tomu, že letos se soutěž ponese tématicky v duchu "Rebelie", moderátorem velkého finále se nestane nikdo jiný, než nezkrotný živel, věčný rebel, novinář a bavič Pavel Novotný. V porotě opět usednou nejen známé tváře českého showbusinessu, ale také profesionálové z oblasti modelingu a fotomodelingu.


Minulý měsíc finalistky absolvovaly první soustředění a nyní se chystají na další...

Autor: Redakce
Komentáře: