Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

jfo95uox53.jpg
zdroj: Waverly Labs, 28. 05. 2016

VIDEO: Tak to je boomba! Brzy se dočkáme sluchátka, které nám přeloží jednotlivé jazyky v reálném čase!

Jsou takoví, kteří dokážou ovládat několik cizích jazyků. Bohužel však jsou také takoví, kteří neumí pořádně ovládat ani ten svůj. Jak prolomit bariéru komunikace? Jak porozumět lidem, když jste například na dovolené? Společnost Waverly Labs vyvinula speciální náhlavní soupravu Pilot, která Vám v reálném čase přeloží jednotlivé cizí jazyky přímo do Vašeho ucha!


Firma o tom dala vědět světu prostřednictvím světové platformy Indiegogo, pomocí které mohou lidé na jednotlivé projekty přispívat. Vzhledem k tomu, že o podobný produkt je obrovský zájem, podařilo se Waverly Labs vybrat na projekt několikanásobně více, než původně očekávali. Lidé jim na spuštění projektu přispěli 1,531 miliónu dolarů, což je v přepočtu přes 37 miliónů korun. 


Díky obrovské počáteční investici bychom se tohoto "kouzelného sluchátka" mohli dočkat na konci roku 2016, nebo v první polovině roku 2017. Náhlavní souprava Pilot se bude skládat ze dvou sluchátek vybavených mikrofonem a reproduktorem, které budou připojeny pomocí Bluetooth k telefonu, nabíječkou a aplikací, která poskytuje překlad v reálném čase.
Podle Waveerly Labs se náhlavní překládací souprava v současné době zpožďuje o několik sekund, ale to se bude postupnými budoucími aktualizacemi zlepšovat.


V současné době Pilot překládá čtyři jazyky: angličtinu, francouzštinu, italštinu a španělštinu. Ostatní složitější jako je například hindština, čeština nebo arabština přibudou později. Souprava se bude prodávat pro nedočkavé, kteří jí budou chtít vyzkoušet jako první, za 129 dolarů (3122 korun) a po uvedení na trh za 299 dolarů (něco málo přes 7 tisíc korun).Autor: Redakce
Komentáře: