Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

ir7qsebmv0.jpg
zdroj: YouTube.com, 21. 04. 2016

Studenti natočili video jako podporu muslimské spolužačce, která čelí útokům! Tohle Vám vzkazují

Islamofobové se zase předvedli! Několik desítek lidí během minulého týdne požadovalo po řediteli teplického gymnázia, aby ze školy vyloučil muslimskou studentku Eman Ghaleb, která podle jejich slov údajně propaguje islám.


Ředitel gymnázia Zdeněk Bergman se však za studentku postavil a vzkázal, že vyloučení kohokoliv na základě víry, je nemyslitelné! „Eman Ghaleb je slušné a bystré děvče. Na podzim 2015 jsem jí udělil pochvalu ředitele školy za dobrovolnickou práci přispívající ke klidnému soužití s arabskými návštěvníky teplických lázní. Z toho je snad zřejmé, jak o ní smýšlím,“ řekl minulý týden pro idnes.cz Zdeněk Bergman.


Útoky na sedmnáctiletou studentku však nejsou lhostejné ani Emaniným kamarádům a spolužákům, kteří jako podporu natočili toto video.  
„Jako teplický občan se často setkávám s podobnými problémy. Když se ale podobná věc začala dít na naší škole, nakoplo mě to zorganizovat tento projekt. S celým studentským parlamentem jsme se proto rozhodli, že naši spolužačku a skvělou kamarádku Eman tímto videem podpoříme,“ vysvětlil webu boomba.cz patnáctiletý organizátor tohoto projektu, Tomáš Kučera, kterému připadá, že se ke kauze s vyloučením Eman vyjadřují hlavně lidé mimo jejich školu a hlavně i mimo Teplice.


"S negativními reakcemi počítáme a těšíme se na ně," dodal Kučera s úsměvem.

Autor: Redakce
Komentáře: