Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

iipcvg381a.jpg
zdroj: Flickr.com, 04. 04. 2016

O masturbaci se psalo už v Bibli. Kam až sahají dějiny masturbace? Tohle Vás ve škole nenaučí

Díky dějepisu víme, kdo byl Praotec Čech, také jsme se naučili jmenovat, co vše vybudoval Karel IV., známe důvody a výsledky první i druhé světové války ba také víme, proč byla nutná Sametová revoluce. Někdy Vás však určitě již napadlo, jakou historii má, nám všem příjemná, masturbace, nebo chcete-li onanie, o které těžko bude nějaká škola vyučovat, přestože se jedná o nedílnou součást života každého z nás.


Podle sexuologů masturbuje každý člověk a kdo tvrdí opak, ten prý nemá ruce, nebo lže. I Sigmund Freud tvrdil, že: „Každý z nás alespoň jednou onanoval, a kdo by to chtěl popírat, ten onanuje dosud.“


V minulosti se na sebeuspokojování pohlíželo jako na něco špatného, či dokonce škodlivého. A přestože se dnes ví, že je onanie normální i zdravá, dodnes jí doprovází mnoho předsudků, které vznikly právě v minulosti, kdy se proti ní doslova bojovalo.


Staročeské označení pro sebeuspokojování je slovo „samohana“. Z tohoto pojmu si dokážeme dobře představit, jak asi bylo v minulosti na masturbaci pohlíženo. Pro společnost to byla věc ostudná, ponižující a nepatřičná.


Původ slova „onanie“ bychom hledali už v Bibli. V této knize se objevuje mužská postava Ónana, který dal této činnosti jméno. K Ónanovi se vztahuje stará legenda, podle které mu jeho otec nařídil zplodit dítě se svou švagrovou. Žena totiž kvůli božímu hněvu ztratila manžela a Ónan se musel postarat o zachování rodu. Byla to jeho bratrská povinnost. Ónan však nechtěl být otcem, a tak při pohlavním styku zabránil početí vypouštěním semene na zem. Za tento čin ho Bůh potrestal.


Nutno podotknout, že se v minulosti na masturbaci nenahlíželo s pohoršením vždy. Pokud zabrousíme hlouběji do historie, zjistíme, že ve starověkém Egyptě lidé věřili tomu, že každoroční stoupání hladiny Nilu má na svědomí bůh Osiris. Ten neustále masturboval a jeho semeno naplňovalo řeku Nil. Z jeho semene také mělo pocházet vše živé.


Vzrůstajícím se vlivem křesťanství na společnost se začali lidé na masturbaci dívat s opovržením. Lékaři v osmnáctém století považovali masturbaci dokonce za chorobu. Francouzský doktor jménem Tissot před sebeuspokojováním varoval. Podle něj tato činnost ničí nervový systém a může způsobit šílenství. Roku 1834 vydal lékař jménem Sylvester Graham studii, ve které psal o tom, že takto zbytečná produkce semene je škodlivá pro zdraví mužů. Muži by podle něj také neměli mít sex častěji než dvanáctkrát do roka. Erotické pohnutky k masturbaci mělo zahnat grahamové pečivo, kterému dal lékař název. Touhu masturbovat měly také zahnat kukuřičné lupínky.


Masturbace tak bylo po dlouhou dobu spojeno s negativními dopady na lidské zdraví. Zneužívání pohlavních orgánů, slepota, chronická slabost, snížená inteligence, neplodnost, šílenství – všechny tyto choroby nejen lékaři úzce spojovali s masturbací.


Až ve 20. století se začala společnost na sebeuspokojování dívat zcela jinak! Najednou nebylo ničím škodlivé, ale naopak se stalo běžnou a dokonce zdravou záležitostí každého člověka. Jeden strašák, zde ale stále byl – závislost na masturbaci!


Jak poznáte, zda jste závislými na masturbaci? Závislý člověk pozvolna ztratí kontrolu nad svým životem. Stane se z něj vlastně otrok něčeho, co by mu za jiných okolností mohlo být příjemné. Ve chvíli, kdy vám přestane být jindy příjemná činnost zdrojem radosti, objevuje se u vás závislost. Pokud je člověk na masturbaci opravdu hodně závislý, narušuje mu tato činnost život. Z masturbace také přestane mít potěšení, a to i v tom případě, že dosahuje vyvrcholení. Lidem závislost na sebeuspokojování obvykle vyvolá velmi emotivní zážitek, jako je například rozvod či úmrtí v rodině. Díky masturbaci pak člověk hned na všechno zapomene a uvolní se, zbaví se napětí. Po nějakém čase však takový člověk pocítí touhu masturbovat pokaždé, když se ocitne ve stresové situaci. Pokud jste však závislými, nemusíte se bát! Závislost na onanii lze odstranit za pomocí psychologa nebo intenzivní terapie.


Nevěřte starým pověrám o tom, jak je masturbace škodlivá. Právě naopak! Sebeuspokojování je zdravé. Muži se masturbací vyhnou rakovině prostaty, ženám se zmírní menstruační bolesti. Masturbace také pomáhá odbourávat stres. Na této činnosti není zkrátka nic špatného.

Autor: Redakce
Komentáře: