Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

ln8jrywvup.jpg
zdroj: Facebook.com, 02. 04. 2016

Zemřel herec, režisér, klaun a pedagog Boris Hybner

Zemřel herec, režisér, pedagog a nejznámější český mim Boris Hybner ve věku 74 let, když byl po dvou infarktech uložen do umělého spánku a už se z něj neprobudil. Přitom ještě v půlce února doprovázel svou dceru Vandu Hybnerovou na premiéru filmu a rozhodně nevypadal, že by jeho zdravotní stav byl špatný.


„Dne 2. dubna 2016 odešel po krátké náhlé nemoci skvělý člověk, clown, herec, dramaturg, režisér, scenárista, vysokoškolský pedagog a představitel české pantomimické školy Boris Hybner,“ zní oficiální vyjádření televize Prima, kterou jeho dcera Vanda Hybnerová pověřila komunikací.


Legenda české pantomimy začínala kariéru ve svých třiadvaceti letech v pantomimickém souboru Ladislava Fialky, který byl zakladatel československé školy klasické a moderní pantomimy. O dva roky později Boris Hybner založil s Ctiborem Turbou Pantomimu Alfréda Jarryho, v roce 1978 spolu založili soubor Gag. V roce 1990 založil v Praze stálou scénu Gag.


Objevil se rovněž většinou v malých, ale nezapomenutelných rolích ve filmech jako Jára Cimrman ležící, spící, Pelíšky, Pupendo, Čert ví proč, Rafťáci, U mě dobrý, Probudím se včera a ve spoustě dalších. 


Fanoušci Borise Hybnera ihned začali prostřednictvím Facebooku zasílat své kondolence. "Moc mě to mrzí, pan Hybner byl vynikající mim, v Pelíškách jako náhradní "otec"," píše Petr Hospodka. "Je mi to moc líto a přeji rodině Hybnerové upřímnou soustrast," přidává se Jitka Vydrová.

Autor: Redakce
Komentáře: