Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

ltyv2hewey.jpg
zdroj: Facebook.com, 20. 03. 2016

Z českého Facebooku mizí největší zábavní stránky! Chtějí sociální síť žalovat

Vy, kteří pravidelně sledujete zábavní stránky na Facebooku, jste si možná již všimli, že začínají postupně mizet. Stejný osud potkalo také největší zábavní stránku You.bo, která sčítala více, než 1,2 milionu fanoušků! 


Vše začalo minulý týden v pondělí, kdy z Facebooku zmizela stránka "Tyyy vole to je psycho..", která sčítala něco okolo 200tis. fanoušků. Dle oficiální tiskové zprávy však s touto stránkou zmizely také osobní profily nejen administrátorů, ale dokonce rovněž spolupracujících lidí, kteří oficiálně se zábavní stránkou neměli nic společného. 


Když následně administrátoři této stránky chtěli informace, proč se tak stalo, Facebook se nedokázal patřičně vyjádřit a zároveň porušování autorských práv odmítl. Následně začaly z Facebooku mizet i menší oblíbené zábavní stránky


Stejný osud potkal dnes také největší českou zábavní stránku You.bo, která sčítala více než 1,2 milionu fanoušků a jejíž společníkem byla také komerční televize Prima. Oficiální zprávu prozatím web nevydal.


Vzhledem k tomu, že největší sociální síť Facebook nezablokovala pouze zábavní stránky, ale rovněž osobní profily více než 20 lidí, na kterých se mimo jiné nacházely také velmi osobní i obchodní konverzace, nechali se někteří slyšet, že tento neoprávněný zásah do soukromí se jim nelíbí a hodlají situaci řešit u patřičných orgánů. 


Dle dostupných informací se může jednat, vzhledem k tomu, že zablokované stránky provozovaly firmy, také o nekalou soutěž od konkurenčních společností.

Autor: Redakce
Komentáře: