Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

3njs954w0g.jpg
zdroj: Národní muzeum, 12. 02. 2016

VIDEO: Národní muzeum v Praze zachvátil požár! Byl vyhlášen třetí stupeň poplachové aktivity!

V noci ze čtvrtku 11. na pátek 12.2.2016 vypukl na střeše pražského Národního muzea požár! Na místo se proto sjely téměř všechny pražské hasičské jednotky i dobrovolní hasiči. Podle Pavlíny Adamcové, mluvčí hasičů, začala hořet střecha pravého křídla Národního muzea na ploše pětkrát pět metrů po jedné hodině ráno.


Vzhledem k tomu, že se budova již od půlky roku 2011 kompletně rekonstruuje, nenachází se v ní žádné muzejní exponáty. Rekonstrukce má být hotova a Národní muzeum opět otevřeno v roce 2018.
Kvůli zásahu se musela podle serveru iDnes.cz zastavit nejen doprava na magistrále, která protíná Václavské náměstí přímo před Národním muzeem, ale rovněž také okolní ulice.(Zdroj: Ondřej Topinka, ČT24)


Ve 3:25 uvedla mluvčí hasičů, že již mají hasiči oheň pod kontrolou. Požár měl zasáhnout podle mluvčí pražských hasičů, Pavlíny Adamcové, přibližně 200 metrů čtverečních střechy a podkroví pravého křídla muzea. Policie uvedla, že pohřešuje jednoho ze stavebních dělníků, tuto zprávu později vyloučila. V budově Národního muzea tedy nikdo nezůstal.


„Pravděpodobně šlo o to, že se dělník zapomněl odhlásit při odchodu z pracoviště,“ uvedla mluvčí pražských hasičů serveru iDnes.cz. Záchranná služba však odvezla do nemocnice jednoho ze členů ostrahy muzea, který se nadýchal jedovatých zplodin.(Zdroj: ČTK)


Podle serveru novinky.cz vznikl požár z elektrocentrály na střeše. Vznítila se asfaltová krytina i dřevěná konstrukce střechy. Zásah u muzea má trvat až do pátečního rána.(Zdroj: ČTK)


"Budova je vyklizena, předána zhotoviteli, žádné sbírky tam nejsou. Je to trochu štěstí v neštěstí, protože kdyby se to stalo před několika lety, byl by to o hodně větší problém," odpověděl na četné dotazy novinářů generální ředitel muzea Michal Lukeš. Výše škod bude podle něj známa během pátečního dne.Autor: Redakce
Komentáře: