Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

jun8um1ns4.jpg
zdroj: YouTube.com, 10. 02. 2016

VIDEO: Na unikátní výstavě mají Češi možnost vidět nejdražší minci světa v hodnotě 250 miliónů korun!

Vůbec poprvé v historii putuje nejdražší mince světa Flowing Hair Dollar do Evropy! Jako první zavítala mince do pražské Nové budovy Národního muzea, kde si jí mohou Češi prohlédnout od 9. do 12. února 2016. Následně Flowing Hair poputuje do Varšavy, Tallinu, Helsinek, Stockholmu, Osla, Dublinu a Londýna. 

Česká republika má tu čest představit tento numismatický skvost díky Národní pokladnici a Národního muzea jako první. Vedle nejdražší mince světa návštěvníci mohou spatřit také bostonskou originální kopii Deklarace nezávislosti USA. Výstava v Nové budově Národního muzea je přístupná zdarma!

„Je nám ctí představit poprvé v České republice minci, která je nejen nejdražší, ale též sehrála významnou roli v amerických dějinách. Jde o mimořádnou a neuvěřitelně vzrušující událost. Flowing Hair Liberty Dollar přivážíme do Prahy spolu s bostonským originálem kopie Deklarace nezávislosti USA a díky spolupráci s Národním muzeem se na tyto dva milníky americké historie bude moci přijít podívat mnoho lidí“ říká o výstavě Luboš Krčil, ředitel Národní Pokladnice.Podle Národní pokladnice se těchto mincí z roku 1794 zachovalo pouze 120 kusů, nalezeno jich však bylo pouhých 10 kusů! Protože při její výrobě v roce 1794 nastalo mnoho problémů a dodnes bylo nalezení exempláře vyraženého bez závad téměř nemožné, vydražila se tato mince ve slavné Stack´s Bowers za neuvěřitelných 10.016.875 dolarů (téměř 250 miliónů korun) a stala se tak nejdražší mincí, jaká kdy byla v historii prodána.

„Před čtyřmi lety jsme měli jedinečnou možnost hostit v Nové budově Národního muzea unikátní minci Double Eagle, která vyvolala mezi návštěvníky mimořádný zájem. Velmi rádi jsme se tedy znovu ujali role hostitele a nyní máme tu čest představit nejdražší minci světa Flowing Hair Liberty Dollar, jež bude v rámci putování po evropském kontinentě poprvé odhalena v Národním muzeu,“ dodává generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Výstava „Nejdražší mince světa – legendární Flowing Hair Liberty Dollar z roku 1794“ bude pro veřejnost otevřena v Nové budově Národního muzea od úterý 9. února od 13 do 20 hodin a od 10. do 12. února od 10 do 20 hodin. Národní muzeum tak prodlouží otevírací dobu Nové budovy Národního muzea, aby vyšlo vstříc předpokládanému zájmu návštěvníků. Vstup na tuto výstavu je zdarma. Ostatní výstavy v Nové budově Národního muzea jsou zpřístupněny v rámci běžného vstupného.
Autor: Redakce
Komentáře: