Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

n2zg3lc3zs.jpg
zdroj: FOTO: Marek Zerzan | Facebook.com, 05. 02. 2016

Hlavní vlakové nádraží v Praze opět zažilo evakuaci kvůli nahlášené bombě!

Na Hlavním vlakovém nádraží v Praze měli cestující opět veselo. Mohla za to anonymně nahlášená bomba. Kvůli nahlášené bombě začala přibližně po osmnácté hodině evakuace celého nádraží. 


Podle policejní mluvčí Ivety Martínkové evakuovali celou nádražní halu a rovněž stanici metra. Vlakové soupravy byly zastaveny a metro stanicí "Hlavní nádraží" pouze projíždělo. 


Očitý svědek prozradil, že se na místě vyskytovaly snad veškeré bezpečnostní složky - hasiči, záchranáři i policie, která se svými psy nádraží prohledala. 


Jak uvádí ČTK, Anonymní hrozby bombou jsou na pražském hlavním nádraží poměrně časté. Jen loni policisté budovu kvůli podobným výhrůžkám prohledávali čtyřikrát. Z toho dvakrát anonym oznámil uložení bomby obecně na hlavním nádraží, takže policie musela přijmout bezpečnostní opatření na všech hlavních nádražích po celé zemi.


Před devatenáctou hodinou byli cestující do budovy opět vpuštěni a doprava obnovena. Podle policejní mluvčí se bomba nenašla: "Prohlídka byla negativní, žádná bomba se nenašla," řekla ČTK Martínková.


Za šíření poplašné zprávy ukládá trestní zákoník základní sazbu až dvou let vězení. Činu se dopustí ten, kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, uvedla ČTK.

Autor: Redakce
Komentáře: