Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

d83vnuj7rw.jpg
zdroj: Twitter, 23. 12. 2015

VIDEO: Co to proboha je?! Vypadá to jako chobotnice a roste to na souši!

Tato hrůzostrašná věc vypadá jako filmová kulisa, nicméně se kupodivu jedná o velmi vzácný druh houby - Květnatec Archerův. Tato velmi vzácná houba však popírá veškeré znalosti, které máte o houbách! Roste totiž z vajíčka a žere mouchy!


Jak se píše na největší encyklopedii internetu wikipedia.org, kožovité vajíčko kulatého či vejčitého tvaru má zhruba 2,5 až 6 cm v průměru a je skoro do poloviny ponořené v půdě. Vyrůstá z něj plodnice ve tvaru chobotnicovitých ramen dlouhých 4 až 15 cm. 
Ramena, kterých bývá čtyři až osm, jsou křehká, ohnutá dolů a rozprostřená rovnoměrně kolem vajíčka. Jejich barva je červená s černými skvrnami. Šlahouny jsou pokryty slizem s hnilobným zápachem, který láká hmyz roznášející výtrusy po okolí.


Přestože tyto houby vypadají, že by člověku mohli ublížit, vajíčka některých druhů se dokonce jí a to převážně v Asii, kde jsou považovány za delikatesu. 
Květnatec, kterého kvůli svému smradu poznáte na kilometr daleko, pochází z Austrálie a Tasmánie, odkud byl během první světové války převezen do Evropy. V roce 1914 byl její výskyt zdokumentován ve Francii a v tehdejším Československu v roce 1963. Autor: Redakce
Komentáře: