Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

gmrhe3vo4w.jpg
zdroj: FOTO: YouTube.com, 17. 12. 2015

Italský student poslal Babišovi otrávený dopis. Odsedí si za to 15 měsíců!

Vloni zaslal pětadvacetiletý italský student Ivan Cernic otrávený dopis českému ministrovi financí Andrejovi Babišovi. Podle agentury STA obvinění z terorismu však slovinský soud neuznal a poslal mladého Itala slovinského původu do vězení na pouhých 15 měsíců.


Ivan Cernic byl odsouzen za výrobu a šíření zakázaných látek a padělání dokumentů. Podle soudkyně Meri Mikačové, která odmítla uznat obvinění z terorismu, neexistují důkazy o přímé vazbě mezi Cernicem a skupinou, která se formou vydírání pokusila získat od české vlády několik desítek miliónů korun, uvedla ČTK.


Soudkyně se přiklonila k názoru obhajoby, podle níž Cernic "pouze" obchodoval na černém trhu s chloridem rtuťnatým a jen plnil pokyny klienta, kam má tuto látku poslat. Cernic je již rok ve vazbě, tato doba se mu započítá do výše trestu.


Kdo otrávený dopis ministrovi poslal, Slovinci nesdělili. Babiš serveru novinky.cz řekl, že by mohlo jít o pokus o pomstu někoho z obchodních kruhů, s nímž měl v minulosti problémy. Prokuratura, která požadovala pro Cernice sedmiletý trest, se chystá proti verdiktu slovinského soudu, odvolat. 

Autor: Redakce
Komentáře: