Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

1i6wzjr4ox.jpg
zdroj: YouTube.com, 16. 12. 2015

VIDEO: Naplnil 66 tisíc kelímků vodou! Když se kamera zvedla, byli všichni v šoku!

Umění má spoustu podob! Dokazuje to svým videem také umělec Serge Belo, jehož umělecká díla znají po celém světě. Aby zvýšil povědomí o celosvětovém problému nedostatku vody, vytvořil umělecké dílo tím, že naplnil 66.000 kelímků obarvenou dešťovou vodou. Dílo simuluje úrovně nečistot vody po celé planetě. Obrazec, který se rozkládá na ploše o 334 a půl metrů čtverečních představuje lidský plod před narozením. Zdůrazňuje tak, jak je nutná voda pro každou žijící osobu ještě než se narodí.


Na celé umělecké dílo bylo použito 66.000 kompostovatelných a biologicky rozložitelných kelímků, 15.000 litrů barevné dešťové vody, 1 kilogram zeleného barviva. Na tomto díle, které zabralo až 62 hodin práce se podílelo 100 dobrovolníků. Podívejte se, jak úžasné může být umění jen pouhým použitím kelímků, vody a dobrého nápadu.
Umělec Serge Belo byl již několikrát oceněn v různých světových soutěžích a jeho díla se vystavují také například v Montreálu, Španělsku, New Yorku či v Las Vegas. Jeho hlavní inspirací je příroda - jak lidé, tak planeta a všeobecně život. Podívejte se i na další jeho neméně skvělé umělecké výtvory:

Autor: Redakce
Komentáře: