Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

t0wwk9om5u.jpg
zdroj: tut.by, 15. 12. 2015

Tento čtyřletý chlapeček je vážně nemocný! Aby si vydělal na léčbu, vyrábí sněhuláky!

V České republice se rozdávají miliony na pomoc uprchlíkům, v Ukrajině si musí čtyřletý Andrej výrobou sněhuláků vydělat na nákladnou léčbu. Má totiž leukemii a rodiče na jeho léčbu nemají dostatek finančních prostředků. Malý Andrej vyrábí sněhuláčky spolu s maminkou a nezastaví ho při výrobě ani chemoterapie! Lidé na sociálních sítích se snaží rovněž pomoci a šíří tuto zprávu pod heslem "Všichni potřebujeme sněhuláčka!". Andrej má již tisíce objednávek!


Rodiče Alena a Antony Semilit žijí v ukrajinském městečku Čerkasy. Rozhodli se léčit svého syna Andreje v běloruské nemocnici ve městě Gomel. Když jim lékaři sdělili cenu léčení, přetočili se jim panenky, protože jejich společný plat na ní nevystačí. V tomto léčebném zařízení je Andrej již rok a půl a jen tak rychle jej nepropustí. Měl by v tomto zařízení pobýt minimálně do února 2017. 


Alena vyrobila úplně prvního sněhuláka svému synovi Andrejovi, aby mu zpříjemnila pobyt v nemocnici. Výrobek se však zalíbil společným známým rodičů, kteří požádali, aby sněhuláčky vyrobila i pro ně. Ti pak tuto informaci a celý příběh řekli také svým známým a objednávky se najednou hrnuly. Protože se Andrejovi hračky líbily, začal máme pomáhat. Původně chtěli vyrobit 100 sněhuláčků, aby vydělali 200 dolarů, nicméně nyní mají více než čtyři tisíce objednávek.


"Během 4 dnů jsme měli více než 4000 objednávek a lidé poslali na účet 5500 dolarů. Dříve jsme pořádali charitativní koncerty a prosili lidi o pomoc prostřednictvím televize, nicméně částky, které chodily, byly vždy skromné," vzpomíná maminka Alena. "My tomu rozumíme. Dnes je na světě tolik podvodníků, že tomu lidé jednoduše nevěří. Teď ale díky sociálním sítím lidé uvěřili, že máme skutečný problém. Jsme jim moc vděční," pokračuje Alena pro server tut.by.


"Někteří lidé dokonce začali nabízet peníze i bez sněhuláčků. I zcela cizí osoby se začaly ptát na číslo účtu, kam své dary mohou zaslat. Je to něco neuvěřitelného," netají svou radost Alena.

Autor: Redakce
Komentáře: