Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

a3lsb5atve.jpg
zdroj: YouTube.com, 30. 11. 2015

Videa s kočkama, které se bojí okurek, se staly světovým hitem internetu! Vědci tuto záhadu vyřešili!

Jistě jste si všimli, že se v posledních týdnech na sociálních sítích objevují videa z různých koutů světa s kočkama, které se šíleně bojí okurek. Téměř každé video má stejný scénář - kočka si vychutnává své jídlo, mezitím chovatel potichu za kočku položí salátovou okurku a poté čeká, jak bude jeho mazlíček reagovat. Téměř všechny kočky mají stejné reakce. Jakmile si okurky všimnou, leknou se, naježí se, vyskočí a utečou. 


Už jste takové video také viděli? Staly se totiž doslova hitem internetu! Proč se ale kočky tak moc bojí okurek? Vědci přišli s naprosto prostým a jednoduchým vysvětlením. Kočky se totiž bojí naprosto všeho, co se nenápadně schovává ze jejich zády. Když se něco takového za nimi objeví, leknou se a jsou odhodlané se bránit. 


Kočičí mazlíčci jsou všeobecně podezíravé ke všemu, co se někde nečekaně objeví a co neznají. Mohlo by totiž jít například o hada, nebo o jiného útočníka. Když tedy dáte kočce něco potichu za záda tak, aniž by o tom věděla, můžete se zaručeně spolehnout na její ustrašenou reakci... a nemusí se ani jednat o okurku!Autor: Redakce
Komentáře: