Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

cis0faj2fw.jpg
zdroj: Reprofoto TV Nova, 29. 11. 2015

VIDEO: Český slavík vyvolal vlnu emocí, celebrity se bouří, na finále večera dorazil i Karel Gott!

V sobotu se konal ve Státní opeře v Praze již padesátý ročník prestižního předávání hudebních cen Český slavík, který moderoval Libor Bouček. Letošní ročník však vyvolal spousty emocí - ať už úsměv, slzy či hněv. Spousta známých osobností se zlobí, že agentura pořádající Českého slavíka nezasáhla, když se v nominacích objevila kapela "vlastenecká" kapela Ortel, která v minulosti natočila například hymnu dnes již zakázané ultrapravicové Dělnické strany. 

O to horší je skutečnost, že nejen kapela Ortel, ale také její zpěvák Tomáš Ortel, který před lety založil a vedl neonacistickou kapelu "Conflict 88" se umístili mezi prvními třemi příčky. Vzhledem k tomu, že se nejen lidé, ale také spousta celebrit, hudebních manažerů a všech, kteří v hudebním světě něco znamenají, kvůli tomuto bouří, vydala agentura Musica Bohemica následující oficiální prohlášení:

"Jsme si vědomi, že umístění některých skupin či interpretů v anketě může vzbudit u části z vás rozpaky nebo nesouhlas. Stejně jako každý rok jsme po skončení hlasování pečlivě posoudili, zda hlasování pro všechny interprety proběhlo v souladu se zveřejněnými pravidly, nebo jestli jednotliví interpreti či skupiny nějakým způsobem tato pravidla neporušují. I když u některých lze říci, že se jejich tvorba pohybuje na hraně přípustného, neshledali jsme jednoznačný důvod do hlasování zasáhnout. V tomto duchu vyzněl také rozbor právní kanceláře, který jsme si nechali vypracovat, i konzultace se znalcem. To samozřejmě neznamená, že se jako pořadatel ankety ztotožňujeme s některými názory prezentovanými v textech, nebo jiných projevech hudebníků.  V této souvislosti chceme připomenout, že anketa nevytváří populární hudbu, je pouze jejím odrazem. Jakýmsi zrcadlem, které dnes, stejně jako mnohokrát v minulosti, odráží nálady lidí v naší společnosti," napsala na oficiální stránky Českého slavíka pořádající agentura.


Libor Bouček si udělal selfii v přímém přenosu s celebritami; zdroj: Facebook Libora Boučka

Na předávání hudebních cen se postaral o obrovské překvapení také zpěvák Karel Gott. Nikdo neočekával, že by vzhledem ke svému zdravotnímu stavu dorazil, nakonec překvapil i samotné organizátory. Karel Gott získal již čtyřicátého zlatého slavíka, zároveň získal "Absolutního slavíka" s celkovým počtem 68 929 bodů a na závěr mu ředitel agentury Musica Bohemica předal speciální cenu. Nejen proslov, ale všeobecně i Gottova přítomnost vykouzlila v sále velmi pozitivní náladu, úsměvy na tvářích, ale dokonce padly i slzy. 

Podívejte se na předávání ceny Karlovi Gottovi:Výsledky Českého slavíka 2015:
Zpěvačky:
2) Lucie Vondráčková

Zpěváci:
1) Karel Gott
2) Tomáš Klus
3) Tomáš Ortel

Skupiny:
2) Ortel
3) Kryštof

Slavíci bez hranic:
- slovenská kapela No Name

Objev roku 2015:
- kapela Slza

Nejstreamovanější česká skladba:
- Sebastian se skladbou "Toulavá"

Hvězda internetu:
- kapela Slza

Nejoblíbenější píseň posluchačů rádia Impuls:
- David Deyl - skladba "V ozvěnách"

ABSOLUTNÍ SLAVÍK 2015:
- Karel Gott
Autor: Redakce
Komentáře: