Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

q5ex08cyue.jpg
zdroj: YouTube.com | DEBKAfile, 22. 11. 2015

VIDEO: Rusové již od pátku bombardují Islámský stát! Je tisíce mrtvých!

Hlavní město Sýrie Rakku, které hrdlořezové z Islámského státu využívají jako hlavní centrum teroristické organizace, je už od pátku bombardováno ruskou armádou. Izraelští zpravodajci uvedli, že Rusko chce ukázat, co se stane, když někdo ruským občanům ublíží. Dle izraelského serveru DEBKAfile chce Rusko "vymazat město z mapy" a kromě mrtvých teroristů tak nechává jejich bombardování za sebou i tisíce mrtvých civilistů.


Celé toto bombardování údajně souvisí se sestřelením ruského letadla na Sinaji, kdy zemřelo všech 224 lidí, kteří byli na palubě. K útoku na ruské letadlo se přihlásil Islámský stát. Podle izraelského serveru se Rusko masivním sestřelováním za tuto tragédii mstí. Chce tím podle nich údajně demonstrovat sílu nejen Islámskému státu, ale celému muslimskému národu. 


Podobné útoky nastaly neprodleně po sérii atentátů v Paříži, které měl na svědomí Islámský stát. Francie okamžitě vyslala desítku bombardérů, které zaútočily rovněž na Rakku. Jejich nálety byly úspěšné! Na videa se můžete podívat zde. 
Rusko oficiálně tvrdí, že bylo zabito šest set džihádistů, nicméně izraelské služby tyto zprávy dementují. Podle nich jsou ruské odhady značně podhodnocené. Tvrdí, že o život přišlo tisíce lidí a zraněných je nespočetně.
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil, že bylo tento týden díky ruské armádě zničeno patnáct ropných rafinerií a pět set cisteren. Připravili tím islamisty údajně až o 1,5 milionu dolarů za den, napsal izraelský server.Autor: Redakce
Komentáře: