Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

25pdjzi7xo.jpg
zdroj: Youtube.com, 08. 04. 2014

Šokující video: Desetiletý chlapec kouří dvě krabičky denně, nechodí ani do školy.

Desetiletý Ilham Adi z Indonésie je těžce závislý kuřák. Kouří od svých čtyř let a jeho denní dávka jsou neuvěřitelné dvě celé krabičky. Jeho matka mu cigarety nedokáže odepřít, protože bez nich propadá záchvatům vzteku, při nichž rozbíjí okna.


V Indonésii neplatí žádné restrikce vůči mladistvým kuřákům. Věková hranice při prodeji cigaret není stanovená, a tak nejsou kouřící děti ničím výjimečným. Kouření je ale zakázáno ve škole. Malý Ilham tam proto vůbec nechodí.


"Musím ho nechat kouřit, jinak zešílí," obhajuje svůj postoj matka Nenah. "Pětkrát rozbil okno, když jsem mu řekla, aby nekouřil," dodala.


Dětské kouření je v Indonésii stále větším problémem. Podle vládních statistik jsou v Indonésii cigarety druhou největší položkou v rodinném rozpočtu hned po jídle. Kromě prodeje cigaret mladistvým je v Indonésii povolena i reklama na cigarety v televizi i na billboardech a tabákové koncerny mohou sponzorovat sportovní akce i školní stipendia. Omezit tabákový průmysl ale nebude snadné. Do rozpočtu země totiž přivádí na daních v přepočtu 126 miliard korun ročně a navíc zaměstnává tisíce lidí.


Následující video je pořízeno, když malému Ilhamovi byl 8 let.Autor: Redakce
Komentáře: