Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

3tji7ylnsd.jpg
zdroj: Reprofoto Česká televize, 20. 11. 2015

"Podrazili jste mě," stěžuje si ministr financí Andrej Babiš v novém dokumentu Víta Klusáka!

To, že se většina Čechů nechá "opít rohlíkem", je již dávno veřejné tajemství. Na to vsadil také současný ministr financí a druhý nejbohatší podnikatel v zemi, Andrej Babiš, který lákal své voliče na koblihy a sliboval jim, že dá v této zemi věci do pořádku. Spousta Čechů včetně většiny podnikatelů mu tehdy uvěřilo, nicméně za celou dobu, kdy jeho hnutí ANO se názory lidu změnily.


Může za to nejen Babišovo EET, kterým může "legálně" zničit téměř 20% poctivých živnostníků, ale také nový dokument uznávaného moderního dokumentaristy Víta Klusáka MATRIX AB, který spoustě jeho voličům otevřel oči. Jiný názor na dokument Matrix AB má však ministr financí Andrej Babiš, který je jeho hlavní postavou.


"Je to super podraz, pane Klusák, gratuluji," řekl po shlédnutí dokumentu Andrej Babiš, který si zřejmě myslel, že se bude jednat o jeho propagační film.


"To se tak koukáme na ČT2 na film o Babišovi od pana Klusáka a Babiš mě tam najednou zmiňuje. Asi mě má opravdu rád, když si mě dokázal spojit s otázkami jiné europoslankyně. Vzkažte mu, že já ho mám tak rád, že budu sledovat všechno, co dělá s financemi a budu lidem opakovat, jak propojuje svůj byznys se státem," vyjádřil se k dokumentu, který měl včera na druhém kanálu České televize premiéru, na svém facebookovém profilu europoslanec Petr Mach.


K dokumentu se také vyjádřil šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr, které Babiš v dokumentu nařkl, že je psychopat: "Dal jsem si podruhé film AB Matrix a výsledný dojem je depresivní. Celý fenomén AB je nedůstojný pro tuto zemi. Hluboce se stydím, že si Češi nechali takhle vymýt mozek," řekl Šafr, kterého Česká televize požádala, aby písemně potvrdil, že mohou pustit sdělení Andreje Babiše, který Šafra obviňuje, že je psychopat. "Samozřejmě, že jsem to podepsal. Myslím, že je to závažná informace," dodal.


Dokument Matrix AB měl veřejnou premiéru 29. října v Jihlavě. Režisér Klusák po premiéře v Jihlavě řekl, že natáčení dokumentu Matrix AB vnímal jako souboj o to, jestli se vůbec podaří něco natočit. Na začátku se prý s Babišem dohodli, že je ministr s kamerou pustí, kam budou chtít.


“Ale potom jsme se vrátili s kamerou, a najednou nic nešlo. Z porady jsme byli po minutě a půl vyhozeni a na poslanecký klub jsme byli vpuštěni, když poslanci opouštěli dveře,” řekl o náročnosti natáčení dokumentu, který se točil jeden rok, Klusák. 


Pokud jste dokument neviděli, nezoufejte! Můžete se na něj podívat po kliknutí na tento odkaz!

Autor: Redakce
Komentáře: