Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

eft5xrrox7.jpg
zdroj: Flickr.com, 30. 09. 2015

Německo zahajuje cenzuru internetu! Za protimigrační příspěvky na Facebooku mohou zabavovat Němcům i děti!

Jak to tak vypadá, historie se tak trochu vrací. Německo totiž zahajuje obrovskou cenzuru internetu! V praxi to podle Asociace německých advokátů pro Němce znamená, že v případě, že si napíšou na svůj Facebookový profil například protimigrační rasistický příspěvek, mohou přijít o své zaměstnání, nebo dokonce jim může stát zabavit jejich děti


Pro německý server Anwaltauskunft.de se k tomu vyjádřila a pokusila vysvětlit tyto kroky, které jasně zakazují svobodu slova předsedkyně Pracovní skupiny na rodinné právo německé advokátní komory, právnička Eva Beckerová. Podle ní by samotné příspěvky proti rozdělení migrantů v Německu nemusely ihned vést k zabavování dětí, snadno by však mohly vést například k vyhození dotyčného z práce! Pro odebrání dětí by muselo být u soudního jednání dostatek důkazů.


V Německu se údajně ze strany státu a médií zatajují případy znásilnění ze strany přistěhovalců a tedy i v případě, že rozzlobený otec znásilněné dívky napíše na adresu migrantů jakýkoliv xenofobní příspěvek na svém facebookovém profilu, je to pro stát nepřijatelné! 


Dokonce i zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg byl přistižen v rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, kde diskutovali o plánu cenzurovat v Německu protimigrační příspěvky na Facebooku, zjistil server infowars.com! Merkelová se údajně zeptala: "Pracujete na tom?" Předtím, než jim byl vypnut mikrofon, Zuckerberg odpověděl: "Ano."


Ti, kteří budou vinni z protimigračních poznámek, dostanou pokutu až do výše 5000Euro, nebo 120 dní vězení!
Podobnou cenzuru však zavedlo také Rakousko, které chce trestně stíhat uživatele na sociálních sítích za xenofobní a rasistické příspěvky. Česká republika nezůstává pozadu! Zde přikládáme doslovné vyjádření Policie ČR k výrokům směřujícím proti běžencům, které bylo zveřejněno tiskovým mluvčím, por. Davidem Schönem na oficiální internetových stránkách policie dne 7. září.:


"Nelze beztrestně porušovat zákon.  


Aktuální uprchlická vlna s sebou nese i zvýšený počet různých nesouhlasných vyjádření, která se jejich zastánci snaží šířit nejen osobně, ale také na veřejných internetových fórech, či sociálních sítích.


Již několik měsíců policisté přijímají prostřednictvím hotline, tedy kanálu na hlášení závadného obsahu na webu, i oznámení od občanů podněty, které na nevhodné příspěvky upozorňují. Za poslední dva měsíce přijali více než sedmdesát oznámení, která pečlivě prověřili a prověřují. Necelých třicet oznámení již bylo ukončeno s tím, že nebyl spáchán žádný trestný čin, ani přestupek. Deset oznámení odkazovalo na stránky, či obsah stránek, který je již předmětem konkrétního trestního řízení. V několika případech nevedlo oznámení k zahájení trestního řízení, ale jako poznatek, který kriminalisté rozpracovávají, a může v dohledné době vést k dalšímu trestnímu řízení.


Ve valné většině však prověření neumožnilo obvinit konkrétní osobu z trestného činu. Některá vyjádření jsou velmi kontroverzní a za hranou slušného chování, ale nenaplňují skutkovou podstatu některého z trestných činů. Do velké míry si pisatelé těchto extrémních vyjádření dopředu velmi dobře rozmyslí přesný obsah sdělení. Sice je mnohdy velmi provokativní, ale neumožňoval trestní stíhání. Jedná se například o vyjádření, která jsou díky historickým konotacím velmi zavádějící, ale při faktickém posouzení nelze někoho za tato vyjádření trestně stíhat.


V případě, že bude pachatel trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, či z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod odsouzen, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody.


Na tento způsob nevhodné komunikace se zaměřují kriminalisté, specializující se na extremismus a počítačovou kriminalitu, v celé ČR a v případě, že prokazatelně dojde k porušení zákona, tak zasáhnou. Pro každého pisatele těchto nevhodných zpráv je určena informace, že internet není anonymním místem a nikdo není nedohledatelný a nepostižitelný. 


V poslední době se množí novinářské dotazy na konkrétní vyjádření na webu, či vyjádření konkrétních osob. Všechny tyto dotazy bereme jako oznámení a důkladně je prověřujeme. Zákon nám však neumožňuje komentovat konkrétní případy, kdy bylo proti pisateli hanlivého výroku zahájeno trestní stíhání."

Autor: Redakce
Komentáře: