Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

rg0lsm0sah.jpg
zdroj: Facebook.com, 31. 03. 2015

"Přestanu nosit spodní prádlo," píšou hromadně ženy na Facebooku!

Spousta žen v posledních dnech na svých osobních facebook profilech píšou statusy typu "Rozhodla jsem se přestat nosit spodní prádlo". Samozřejmě, že tyto zprávy potěší spousta mužů a okamžitě je "lajkují" či komentují. Nicméně co za tímto statusem opravdu stojí? 


Ačkoliv se může zdát, že se jedná o pouhou provokaci žen, smysl této "hry" je mnohem hlubší. Člověk, který "lajkne" či okomentuje tento status, musí, dle "pravidel hry" tento, nebo jiný status z následujících, také na zeď svého osobního profilu napsat a hlavně nic nevysvětlovat. Na výběr jsou tyto statusy:


1) Mám znovu průjem?!

2) Moje prsa posloužily k tomu, že jsem nedostala pokutu za překročení rychlosti

3) Jak se zbavit plísně na nohou?

4) Nemám toaletní papír, sbohem ponožky.

5) Myslím, že jsem zamilovaný/á, co mám dělat?

6) Rozhodl/a jsem se přestat nosit spodní prádlo

7) Tak, je to potvrzeno, já budu máma / táta!

8) Právě jsem vyhrál/a 20.000 Kč na stírací los

9) Jsem lesba/gay

10) Já se budu vdávat/ženit.


Celá tato hra má za cíl zvýšit povědomí o rakovině prsu a její prevenci. Autoři kampaně věří, že když budou lidé tolik zvědaví, aby si zjistili, proč se na sociální síti tyto texty objevují, zjistí si pak následně i něco o samotné rakovině prsu a její prevenci. Tento netypický způsob propagace dobré věci vtipným dvojsmyslem je podle některých žen jedinou cestou, jak přispět některé lidi nad problémem vážného onemocnění vůbec přemýšlet.

Autor: Redakce
Komentáře: