Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

o20uqjqzzl.jpg
zdroj: archiv, 27. 03. 2015

Na co zajít do kina?! Lovci a oběti by měli být pro Vás jasnou volbou!

Pamatujete si na jakém filmu jste byli naposledy v kině? Ať už to byl například "pornosnímek" Padesát odstínů šedi, "vesnické" Babovřesky Zdeňka Trošky, nebo zkrátka něco jiného, naše otázka z ní - Co Vás ten daný film naučil? Předpokládáme, že Vás naučil především to, že si máte pořádně rozmyslet, zda příště opravdu utratíte stopadesát korun za lístek - nedej bože, když Vás šlo na film více!

Rozhodně toto rčení ale neplatí u nového českého filmu Lovci a oběti, který je natočen dle skutečných událostí! A hned Vám řekneme proč! Tento snímek režíroval hudebník Marcus Benois Tran a nejen producentem, ale zároveň i scenáristou filmu je Milan Sluka. Pro oba tyto pány to byla úplně první taková zkušenost v jejich životě a musíme uznat, že velmi vydařená! 

Hlavním hrdinou je Jakub, kterého ztvárnil mladý, sympatický herec Martin Kraus. Mladí lidé v dnešním světě "jdou do všeho po hlavě" a filmový Jakub nebyl výjimkou. Měl podnikatelský záměr, vzal si půjčku a jak se občas začínajícím podnikatelům stává, v podnikatelském projektu se mu nedaří. Půjčí si tedy peníze od svého strýce, který jeho úpis o dluhu prohraje v kartách s lichváři v čele Jakuba Mohameda Aliho, který si ve filmu zahrál pod svým vlastním jménem.

Teprve teď začíná Jakubovi pořádný běh o život! Mladý podnikatel má na krku exekuce, na své dluhy si půjčuje další peníze a dostává se do větších a větších problémů. Dojde až tak daleko, že udělá krok za hranu zákona. 

Naštěstí se objevuje mafián, kterého ztvárnil Tomáš Hanák (pozn. red.: nikdo jiný se na tuto roli nehodil více!), s bohatými kontakty a zkušenostmi a nabízí Jakubovi pomocnou ruku. Nejen, že mu pomůže spolu se svým právníkem (Marek Vašut), s lichváři zatočit, ale také mu předá několik důležitých informací o financích.Přestože na první dojem vypadá, že je film natočen především pro mladé publikum, opak je pravdou. Finanční problémy dnes řeší spousta lidí, exekuce v českém slovníku je bohužel také již běžné slovo, a proto může být tento film nejen vodítkem jak si neudělat dluhy, ale možná také jak se z nich dostat...

Termín promítání filmu Lovci a oběti ve Vašem kině by rozhodně měl být zakroužkován v každém kalendáři zodpovědného člověka. A pokud můžeme ještě doporučit - neměli byste zapomenout vzít sebou své děti!

NAŠE HODNOCENÍ FILMU:  8,5/10 
Autor: Redakce
Komentáře: