Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

yyq58l3wfl.jpg
zdroj: YouTube.com, 21. 03. 2015

Zemřela nejstarší žena světa! Dožila se neuvěřitelných 127 let!

Kolika let byste se chtěli dožít? Osmdesáti? Devadesáti? Sta? Tak se podržte! Ve čtvrtek zemřela ve svém domě v Mexiku nejstarší žena na světě, Leandro Becerra Lumbreras, která se narodila 31.srpna 1887. Příbuzní řekli, že prostě přestala dýchat.


Nejstarší žena světa, která se dožila 127 let měla 73 pravnoučat a 55 vnoučat. Na oslavě 127. narozenin jí novináři požádali o sdělení tajemství dlouhověkosti. 


„Stačí splnit pouhé tři jednoduchá pravidla - musíte zdravě jíst, dostatečně dlouho spát a hlavně se nikdy nevdat!“ nechala se tehdy slyšet žena, která pamatovala vypuknutí první světové války, den kdy se královna Alžběta II. dostala na britský trůn, ale také den, kdy vkročil první člověk na Měsíc.


Její vnučka Miriam Alvear (43) na jejich posledních, 127. narozeninách, novinářům řekla, že navzdory tomu, že neslyší, Leandru stále bavilo vyprávět velké rodinné příběhy z jejího mládí a doby, kdy bojovala v revoluci. 


„Je velmi vnímavá a bystrá. Její příběhy jsou neuvěřitelné a napínavé. Ona vždy byla velký bojovník. Před dvěma lety ještě šila a tkala. Nikdy nepřestala být aktivní, a proto s celou rodinou věříme, že se dožila tolika let,“ řekla tehdy vnučka Miriam. 

Autor: Redakce
Komentáře: