Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

jaa4eel5ac.jpg
zdroj: Nero Production, Boomba.cz, 21. 03. 2015

ROZHOVOR: Šedá eminence českého podsvětí Jakub Mohamed Ali dostal velkou filmovou roli!

Už příští týden ve čtvrtek (26. března) startuje v kinech nový český film Lovci a oběti, který dle autorů změní každému pohled na život! 


Jak uvádí oficiální stránky filmu, hlavním hrdinou tohoto příběhu je Jakub (Martin Kraus), který se rozhoduje, co udělá se svým životem. Jeho start do života není však jednoduchý a hned na začátku se nejen svojí vinou, ale i určitou naivitou dostane do finančních problémů. Pod nátlakem téměř neřešitelné finanční situace udělá Jakub jednoho dne krok vedle – krok za hranu zákona. V tu chvíli začíná jeho běh o život. Co máte dělat, když se ocitnete v nekonečné spirále dluhů? Jak se zbavit exekutora, jak vyřešit podraz drsného lichváře s pekelnými úroky, které ze dne na den narůstají? 


Vyzpovídali jsme pro Vás šedou eminenci českého podsvětí Jakuba Mohameda Aliho, který ve filmu ztvárnil hlavní zápornou postavu!

 

Už jste film viděl na některé z finálních zkušebních projekcí, jak na Vás film zapůsobil?

Velmi reálně, až mysteriózně, považuji to za první dotek horké exekutorské a vymahačské kaše u nás.

 

Myslíte, že film osloví diváky nebo je v něm téma dluhů zpracováno nereálně?

Z mého pohledu člověka, který se jako headhunter živil více než 20 let a měl jsem možnost se ve filmu podílet na vzniku některých scén a dialogů, absolutně za jedna! Realita České republiky 21.století, takhle to chodí…


 


Vzal jste na některou z projekcí známé, co na film říkali?

Byli nadšení, někteří z nich i takový příběh zažili z obou stran, ať už osobně, v rodině, nebo ve svém okolí. Velmi pozitivní ohlasy.

 

Jak jste vnímal sám sebe, když jste se viděl na plátně?

Hrál jsem tak, jak jsem vykonával svojí bývalou profesi – to myslím pochopitelně s nadsázkou. Ale pokud zadáte mé jméno do jakéhokoliv internetového vyhledávače, zjistíte, že jako headhunter, jsem byl velmi úspěšný (pozn. red.: úsměv, jak kdybychom v minulosti měli nevyřízené účty), Některé scény mi však nebyly příjemné - v roce 1992 a 1997 jsem byl postřelen a vidět se...dejavue!


 

Šel byste do toho, po tom, co jste viděl na plátně znovu?

Má Praha Hradčany? :)

 

Klasická otázka: „Řekněte nějakou veselou příhodu z natáčení.“

Celé natáčení bylo veselé, ale jedna obzvláště, na kterou nezapomeneme. Při scéně na Štvanickém ostrově, jsme dvě posádky vozů vyskakovaly ze skoro jedoucích aut a ani já ani kolega z druhého vozu jsme nedali parking, obě třítunová vozidla se nezadržitelně valila bez řidičů na filmový štáb. Doběhli jsme je a zabrzdili ve stylu Fantomas za vteřinu dvanáct. Následky mohly být opravdu děsivé, uff.

 

Finální scéna končí v nadsázce. Už na zkušebních projekcích se ukázalo, že část diváků pochopila osud hlavního hrdiny přesně obráceně. Což prý byl záměr, nechat na každém divákovi, ať si to vyloží po svém. Myslíte, že je správné se takhle trefovat do české mentality?

Myslím si, že přišla doba, že co Čech, to vlastní problémy a vlastní revoluce. Někdo se pozná a někdo pochopí jak nedělat v budoucnu chyby.


 

Myslíte, že film může nenásilně poučit mladé lidi, kam až je můžou dluhy dohnat nebo na ně bude působit moc poučně a odsoudí ho?

Pokud budou dnešním mladým generacím, přinášet informace podivní pánové v podivných oblecích s názorem ze středověku, je šance minimální. Musíme si zvykat, že Naše mládež nabitá fantazií je spíše schopna vnímat i takto důležité věci, právě prostřednictvím příběhu, jaký nabízí film Lovci a oběti, kde mají vše jako na talíři. Vítejte v džungli a jak z ní ven.


Ve filmu je hodně akčních scén. Působí dle Vás věrohodně?
Věrohodnější snad být ani nemohou. Vzhledem k tomu, že se ve filmu perou a zápasí profesionální bojovníci, z nichž někteří se mnou, pár opravdových bitev i zažili. I při natáčení opravdové boule a trocha krve byla – nikdo si nechtěl urvat ostudu, takže do toho šli všichni nadoraz! U mě osobně, zlomená kůstka v nose a při opakovaném podpálení auta Molotovem ohořelé obočí. Větší realitu nedostanete!!

 

Myslíte si, že může mít film u diváků problém, že v mnoha věcech na české poměry dost experimentuje?

Doufám, že lidé snad mají chuť experimentovat, vždyť o tom život je v samé podstatě. A na víc, nevnímám tento projekt jako experiment, ale jako náhled do vašeho, mého života, nebo života někoho okolo nás a možná po zhlédnutí, porozumíte a najdete i odvahu přátelům pomoci, nebo se alespoň zbaběle neotočíte zády, nebo se alespoň chytrácky nezasmějete. Máte možnost vidět, jak jednoduchý je pád v dobré vůli.
Myslíte, že na film může vzít v pohodě kluk holku na rande, nebo je to dle scén prezentovaných v traileru pouze mužská záležitost?

Vůbec ne, film je absolutně unisex a univěk! Možná právě v páru se můžete přiučit, a nebo jenom pobavit, mimo kino si vzájemně připomínat?! Navíc děj filmu, vztahy utužuje a náš „průserář“ Jakub musí krom dluhů a boje o vlastní život vybojovat i to nejdůležitější, lásku. Doporučuji pro ty, na které svět ještě nevycenil zuby.

Autor: Redakce
Komentáře: