Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

h5yc0mzhes.jpg
zdroj: Facebook.com, 07. 04. 2014

Jackie Chan dnes slaví 60 let! Řekli byste to do něj?

Populární herec Jackie Chan se narodil 7. dubna 1954 v Hongkongu, kde také prožil své dětství. Dnes tento již stařík slaví kulatých 60 let. V sedmi letech ho rodiče poslali do čínského Pekingu studovat na Akademii dramatických umění, kde se věnoval akrobacii, gymnastice, bojovým uměním, tanci, zpěvu a herectví, které měl využít při účinkování v čínské opeře. 


V osmi letech si zahrál ve snímku Big and Little Wong Tin Bar. V sedmnácti letech školu ukončil. Čínská opera v té době zažívala recesi, proto jistý čas pracoval v Austrálii jako dělník ve stavebnictví, kde získal i svou přezdívku Jackie, kterou si později přisvojil i v uměleckém světě. Po návratu do Číny na pozvání filmového manažera se začal věnovat filmu. Živil se jako kaskadér, herec a choreograf akčních scén. 


Filmy, ve kterých účinkoval, neměly zpočátku velký úspěch. Změnilo se to až po jeho zásazích do scénářů, kterými se snažil vnést do bojových scén humor. Takové byly filmy jako např. Škola hada či Mistrův syn.


Pak si ho všimli v americkém Hollywoodu a byla ruka v rukávě. Prorazil zde filmem Rachot v Bronxu a později následovaly např. Rušná hodina, Tenkrát na východě, Tuxedo, Cesta kolem svět za 80 dní a spousta dalších.


Neúnavný, dnes již stařík, Jackie Chan se smyslem pro humor se při svých nebezpečných kouscích nikdy nenechal zastupovat kaskadérem a proto se mu zranění nevyhýbala. Nejtěžší utrpěl v roce 1987, když mu při pádu z výšky 12 metrů praskla lebka a musel se podrobit osmihodinové operaci. Zlámaná měl téměř všechny kosti. Jackie Chan se jako většina celebrit věnuje i charitě.

Autor: Redakce
Komentáře: