Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

249n2oh70z.jpg
zdroj: FOTO: CBS12, 12. 08. 2014

Již více jak 10tisíc lidí bylo zasáhnuto novým virusem na Facebooku!

Tím, že jste připojení na internetu, jste vlastně automaticky lehký cíl pro kteréhokoliv hackera. Kdokoliv může o vás zjistit jakékoliv informace ba dokonce, když jste neopatrní, dostane se i k Vašim citlivým údajům a například Vám vybere veškeré peníze z účtu. Jsou dokonce případy, kdy Vám nepomůžou ani ty nejlepší antivirové programy!


Jeden z takových virů se šíří na Facebooku. Facebook aplikace Vám slibuje, že pomocí ní, můžete změnit barvu svého profilu, nicméně když jí použijete, stáhne se Vám do počítače či smartphonu nebezpečný vir, varuje CNN.
Tímto virusem bylo zasaženo již více, než 10.000 lidí. Když uživatel facebooku klikne na „falešnou“ aplikaci, přesměruje ho to na škodlivý web, který žádá, abyste se podívali na výukové video „Jak změnit barvu na facebook profilu“ a odsouhlasili jste, že se na video podíváte.


Uživatel však absolutně netuší, že dává hackerům přístup k jeho profilu a nechává také zároveň aplikaci, aby spamovala jeho přátelé.


Dobrou zprávou však je, že se této „falešné“ aplikace lze docela lehce zbavit – stačí odstranit aplikaci v nastavení Facebooku. Organizace Cheetah Mobile Security také radí postiženým uživatelům, aby změnili svá hesla!

Autor: Redakce
Komentáře: