Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

hft6yj84vz.jpg
zdroj: DailyMail, 25. 07. 2014

VIDEO: Tento 12letý chlapec je génius! Vynalezl věc, která zachrání statisíce dětí před smrtí v autě!

Andrew Pelham z amerického Tennessee má teprve dvanáct let. Přesto vymyslel vynález, který zachrání statisíce dětí z celého světa před smrtí. Mladý žák svým vynálezem jednoduše zabrání rodičům, aby na své ratolesti zapomínali a nechávali je celý den v rozpálených autech.


Andrew vynalezl EZ Baby Saver už vloni, ale nevěděl, jak ho má předvést světu. Nyní se mu to však podařilo!


Jak vlastně jeho EZ Baby Saver funguje? 


Na výrobu potřebuje jen gumičky a barevnou lepicí pásku. Dlouhá barevná pružná páska se přiváže na dveře auta na straně řidiče a o zadní část sedadla řidiče. Rodič by měl tedy dítě usazovat do autosedačky za sedadlo řidiče.


Jakmile bude chtít řidič - rodič vystoupit, páska mu v tom zabrání. Bude se tedy muset otočit a odvázat ji ze zadní části sedadla. Není šance, aby si rodič své ratolesti nepovšimnul.
„Montáž EZ Baby Saver je velmi jednoduchá a materiál, ze kterého si můj vynález vyrobíte, se nachází v každé domácnosti,“ vysvětluje Andrew.


Letos svůj vynález přihlásil do národní soutěže mladých vynálezců a vyhrál za něj 500 dolarů, v přepočtu 10.000,- Kč, za které si jako odměnu pořídil notebook. 


Je to až neuvěřitelné, ale jen v USA v roce 2013 zemřelo po tom, co je rodiče zapomněli v přehřátých autech až 44 dětí! V letošním roce je již zaznamenáno 13 úmrtí.Autor: Redakce
Komentáře: