Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

8phuhpwkn1.jpg
zdroj: Flickr.com, 21. 07. 2014

8 základních typů nevěry!

Všichni víme, co nevěra je, ale přesto ji lze definovat jen těžko. Někdo za ni považuje již pohled na zadek procházející sexy kočky, někdo zhřešení myšlenkou, jiný se cítí být ohroženější nevěrou fyzickou či dokonce i virtuální nevěra je nebezpečnou. Pokusíme se Vám dát dohromady těch osm základních.

FLIRT

Nezávazná koketerie, rituální tanečky náznaků a příslibů bez skutečné snahy o realizaci. Všechno "další" se odehrává pouze na úrovni představ. I ten nejnevinnější flirt se vám může za určitých okolností vymknout kontrole. Stačí konflikt či krize v partnerském vztahu, vhodné vnější podmínky nebo alkohol a neštěstí je na světě!

 

MIMOMANŽELSKÝ POMĚR

Obvykle je to krátkodobý náhodný situační kontakt, nejčastěji ryze sexuální. Někdy se o tomto typu nevěry mluví jako o "rekreačním", protože se odehrává na dovolené, na večírku či v zaměstnání. Stejně jako u flirtu hrozí i zde riziko, že se kontakt rozvine v nějakou z dalších forem nevěry. 


Destruktivní dopad na partnerství může mít případná chybička v konspiraci. A i když se podaří všechno utajit, "úspěch" svádí k opakování, často i s jinými partnery. 

 

DOBRODRUŽSTVÍ

Charakteristickým znakem je delší trvání a vyšší míra zapojení emocí. Pravé dobrodružství nebývá spojováno s úvahami o případné společné budoucnosti. Nevěrníci mívají naopak pocit, jak mají vše pod kontrolou a situaci vnímají jako "vztah na přilepšení".


Předpokladem, že takové dobrodružství nezničí existující vztah, je, že oba milenci jsou pevně zakotveni ve svých legitimních vztazích. Pak ale nemá žádný smysl takové či podobné počínání.

 

MIMOMANŽELSKÝ VZTAH

Dlouhodobý eroticko-sexuální vztah se silnou emoční vazbou. Dříve či později si jeden z partnerů začne připouštět možnost budoucího společného soužití. Často nejen připouštět, ale i jednat. Pozor, vztah má vysoké riziko vyzrazení.


VIRTUÁLNÍ NEVĚRA

Co na tom, že hledáme urostlého charismatického blonďáka s očima Paula Newmana a ve skutečnosti komunikujeme s vyzáble holohlavým stařečkem? Když jeho slova jsou tak plné citu! Virtuální nevěra může mít stejně destruktivní důsledky jako nevěra reálná. Chybějící osobní kontakt navíc zmenšuje prostor pro případné zklamání a naopak velmi rozšiřuje prostor pro lákavé fantazie.

 

SWINGERS PÁRTY

Dvě nebo více partnerských dvojic se rozhodne "oživit" podle jejich představ příliš stereotypní sexuální soužití jakousi naturální výměnou partnerů.  Jde o jev spíše vzácný a má svá rizika: především odlišnou míru motivace jednotlivých "hráčů". Nekazit hru a vyhovět přáním partnera, to není zrovna ideální důvod zúčastnit se. Stejně jako pravidlo, že hru kazí ten, kdo do ní vnese nějaké emoce (od sympatií přes zamilování až po pocity žárlivosti).


PROSTITUCE

Je nebo není sex za peníze nevěra? Odpověď není jednoznačná. Každopádně pokud si jeden z partnerů platí prostitutku nebo gigola, lze takovou prostituci chápat jako závažnou vztahovou poruchu, často s velmi destruktivními důsledky. Zřejmě zde jde o jistý defekt emočního prožívání, přinejmenším o citové zploštění. 

 

POKUSY O LEGALIZACE BIGAMIE

K perlám vztahové naivity patří některé pokusy o (pro naši kulturu) netradiční formy soužití s ​​oficiální manželkou a oficiální milenkou. V našich podmínkách však takové řešení vztahům rozhodně neprospívá.

Autor: Redakce
Komentáře: