Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

ch3fed4xp3.jpg
zdroj: Boomba.cz | Wikipedia.org, 10. 07. 2014

Na rybářský prut chytili tygřího žraloka!

Neuvěřitelné! Na ten nejobyčenější rybářský prut se podařilo chytit 13-letému synovi se svým otcem tygřího žraloka. Tento dospělý jedinec měřil přes tři metry. 


Video, které pochází z Havaje, natočili a poté nám poslali do redakce čeští tamní obyvatelé, kteří tam žijí již 3 roky. "Za tři roky, co jsme na Havaji, jsem nic takového ještě nezažil! Proto Vám zasílám toto video, abych se podělil s tímto neobvyklým zážitkem," napsal nám autor videa.


"Žraloků je to spoustu, ale většinou se přes den okolo břehu nepohybují. Nejspíš musel mít velký hlad," dodal.
Žralok tygří může dosahovat délky až 7,5 metrů a vážit neuvěřitelných 635 kilogramů. Někdy je nazýván "smetištěm moře", protože si potravu příliš nevybírá, sežere i takové věci, jako jsou automobilové značky nebo kanystry na benzin a různé plechovky. Přes den se pohybuje převážně na otevřeném moři, v noci při pobřeží. Ve vztahu k člověku je považován za jednoho z nejagresivnější žraloků, podle statistik ISAF má na svědomí 12% všech útoků na potápěče, je zodpovědný za víc fatálních útoků na člověka, než kterýkoliv jiný druh žraloka včetně žraloka bílého. (zdroj: Wikipedia.org)


Autor: Redakce
Komentáře: