Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

2z2ldtoo2u.jpg
zdroj: Foto: Policie.cz | Autor článku: www.facebook.com/weed.trava, 15. 05. 2014

Jasně a stručně o pěstování marihuany

Né, že bychom v redakci pěstovali marihuanu, nebo o to hůř ji využívali, abychom měli lepší náladu, ale byli jsme osloveni z facebookové stránky, která se právě tímto tématem zabývá a požádali nás o občasný prostor v našem online magazínu.


My jsme si řekli, proč ne? My tomuto tématu nerozumíme, a tak o tom nemůžeme psát, tak dáme prostor někomu jinému...


Autor článku však udává, že následující text má pouze informativní charakter a je určen pouze ke studijním účelům! Nenavádí vás, abyste pěstovali konopí! Kdybyste to náhodou nevěděli, tak pěstování konopí je v naši republice trestné dle zákoníku § 187!


Příznivé podmínky pro růst konopí představuje suchá, alkalická půda. Velmi podstatným faktorem je kyselost. Důležitý je obsah stopových prvků a nutričních látek. To znamená, že rostlinu musíte hnojit nebo si pořídit biohumus.


Konopí se nepěstuje jen v klasické půdě, používá se také velmi oblíbená metoda zvaná Hydroponie, tzn. pěstování v živelném roztoku. Doporučuji před vlastním zasazením semínka nechat vzklíčit. Na to požijte nejlépe vatu a mezi ně vložte semínka. Klíčení trvá 3 dny až 2 týdny.


Naprosto nejlepší je, když je položíte na nějaké tmavé místo, kde teplota je okolo 32 °C. Pokud vám semínka začnou plesnivět, vyměňte vodu. Zasazujte semena do hloubky 1-2 cm.

 

Pro pěstování konopí jsou ideální halogenové zářivky. Zdroj by měl být o příkonu 1kW. Pokud pěstujete konopí ve skříni, měli byste dát na její stěny hliníkovou fólii. Pokud možno, umístěte zářič nad vrcholkem rostliny 9-16 cm. Rostlina by samozřejmě měla mít čerstvý vzduch. Doporučuji jim nechávat přes den otevřené okno.


Měli byste také udržovat v místnosti vlhkost. To vám zajistí rozprašovač vody. Pokud rostliny pěstujete  v květináči, měli byste pod květináč dát misku s vodou.

 

Zaštipování stonků provádějte až u rostlin starých 5-6 týdnů. Odstřihněte vršek rostliny pod posledním trsem listů. Pozor: U příliš častého  prostřihování hrozí, že rostlina zahyne! 


Sklizeň provádějte v době, kdy kvete největší množství květenství. Rostliny zavěste vrcholkem dolů na nějakém dobře větraném místě. Pro uskladnění použijte vzduchotěsnou nádobu, která je uložena na chladném místě (doporučuji lednici) 

Autor: Redakce
Komentáře: