Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

rqoecipcvk.jpg
zdroj: Foto: Michaela Feuereislová, 07. 05. 2014

Rychtář je podezřelý z účasti na sebevraždě Bartošové!

Jak včera uvedl server novinky.cz, manžel nedávno zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové Josef Rychtář je podezřelý z účasti na její sebevraždě! Za tento přečin hrozí podle trestního zákoníku až tři roky vězení. Bartošová zemřela před týdnem po srážce s vlakem v pražské Uhříněvsi. Rychtář poté řekl médiím, že spáchala sebevraždu.


"Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu účast na sebevraždě," řekla státní zástupkyně Kamila Vildová. "Jedná se o naprosto standardní postup v takových případech," dodala.


Rychtář v úterý několik hodin vypovídal na policii, ale komentovat případ nechtěl, uvedl server novinky.cz


Osmačtyřicetiletá Bartošová svůj život ukončila 29. dubna skokem pod vlak nedaleko svého bydliště v Uhříněvsi. Policisté prověřují, zda šlo o nešťastnou náhodu, sebevraždu ba nedej bože vraždu. Podle strojvůdce stála v kolejišti, uvedli dříve policisté. Někdejší trojnásobná zlatá slavice se v posledních letech potýkala se závislostí na alkoholu a lécích a pokoušela se navázat na svou úspěšnou kariéru.


Spekuluje se o podílu Rychtáře na tragédii a rozruch vyvolaly i neshody o podobě pohřbu Bartošové mezi jejím manželem a příbuznými.


Rychtář chtěl uspořádat veřejný pohřeb v pražském strašnickém krematoriu, s čímž ale nesouhlasili syn zesnulé zpěvačky Artur Štaidl, její matka Svatava a sourozenci Lumír a Ivana. Veřejný pohřeb by prý byl traumatizující a nedůstojný. Josef Rychtář prý odmítl jejich přání, aby zpěvačka měla klidný a neokázalý pohřeb ve svém rodišti.


Většina zástupců české popové scény se ve sporu postavila za příbuzné Bartošové a veřejného rozloučení se odmítla zúčastnit. Rychtář nakonec vyvěsil na zpěvaččin dům parte s textem, že rozloučení bude neveřejné, jen v úzkém rodinném kruhu. 

Autor: Redakce
Komentáře: