Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

2rqd2nmvh3.jpg
zdroj: antimalware.cz, 30. 04. 2014

Českým internetem se začal šířit nový trojský kůň! Přijde Vám normálně emailem.

Internetový server antimalware.cz, který se specializuje na zabezpečení počítačů a ochranou před spamy nedávno informoval o novém trojském koni, které dodnes ještě některé antivirové programy nedokážou identifikovat.


Jak server informuje, v textu e-mailu, jehož prostřednictvím se infiltrace šíří, se hovoří o neuhrazeném dluhu, který je třeba uhradit. V příloze je pak zazipovaný exe soubor, prostřednictvím kterého se trojský kůň Win32PInjector.BCSO může dostat do počítače.


O tom, že se jedná o velice čerstvou a rychle se šířící infekci svědčí to, že když jsme v pondělí ráno došlý soubor zkontrolovali produktem ESET Smart Security, ještě jako infikovaný soubor nebyl. Společnost ESET však zareagovala bleskově, protože ještě v tentýž den byla vydaná virová aktualizace již virus spolehlivě detekovala.


Útok je vysoce nebezpečný, protože je vedený nebývalou silou (e-mail je zaslán na obrovské množství adres) a je nebývale sofistikovaný. E-mail je napsán dobrou češtinou, je zaslaný z relevantních e-mailových adres (dokonce mj. i z emailové adresy města České Budějovice) a je zacílen na lidskou "slabinu". Již jen sama informace o nemalém dluhu (řády tisíců korun) může řadu uživatelů přimět k tomu, aby přílohu otevřeli a podívali se, o jakou údajnou smlouvu se jedná.


Níže v galerii si můžete celý email přečíst, ať víte, na co si dát pozor!

Autor: Redakce
Komentáře: